Akupunktura na kręgosłup
Akupunktura na kręgosłup – medycyna ze Wschodu
Akupunkturajest metodą leczenia poprzez nakłuwanie ciała igłami. Metoda jest stosowana przy różnego rodzaju terapiach, które mają na celu likwidację bólu. Akupunkturę wykorzystuje się m.in. w leczeniu dokuczliwych bóli kręgosłupa, czy schorzeniu, jakim jest zespół jelita drażliwego.
Akupunktura na kręgosłup – rozluźnienie mięśni
Leczenie za pomocą akupunktury wykorzystywane jest przede wszystkim do zwalczania dolegliwości bólowych. Metoda ta oddziałuje na centralny oraz autonomiczny system nerwowy pacjenta. Bóle mogą mieć różne pochodzenie. Najczęściej akupunktura na kręgosłup stosowana jest w przypadku osób cierpiących na choroby narządów ruchu, bóle kręgosłupa, mięśni i stawów. Właśnie w tych miejscach przebiegają kanały energetyczne. Punkty do akupunktury znajdują się na plecach – biegną one wzdłuż kręgosłupa, znajdują się również na barkach oraz na ramionach.
Problemy z kręgosłupem są bardzo trudne do leczenia – głównie za sprawą tego, że znajduje się on pod bardzo dużym obciążeniem. Mięśnie umiejscowione przy kręgosłupie są ciągle napięte, a ból powoduje ich kurczenie się i napinanie. Zbyt duże napięcie mięśni przykręgosłupowych zwiększa również ucisk na kręgi, a to wpływa na odczuwanie dodatkowego bólu przez pacjenta.
Akupunktura na kręgosłup wpływa na rozluźnienie mięśni i likwidację ich przykurczu. Podobnie jak w przypadku skurczu mięśni łydki, uszczypnięcie lub wbicie igły powoduje rozluźnienie oraz ustąpienie bólu.
Akupunktura na kręgosłup– jak również cała akupunktura – uznawana jest za jedną z najbardziej bezpiecznych oraz skutecznych metod w medycynie naturalnej. Dzięki zastosowaniu odpowiedniego nakłuwania miejsc możliwe jest regulowanie różnych rodzajów bólu. Bardzo często, jedynie zastosowanie akupunktury pomaga w pozbyciu się bardzo uciążliwych dolegliwości bólowych u osób, u których tradycyjne środki przeciwbólowe nie są skuteczne. Jest to też odpowiednia metoda dla osób, które chcą ograniczyć ilość przyjmowanych środków farmaceutycznych.