Masaż odchudzający bańką chinśką
Od dawnych czasów wiadomo, że jedną ze skuteczniejszych metod Medycyny Wschodniej wpływających na poprawę stanu skóry, pobudzenie krwi i limfy oraz krążenia w całym ciele jest leczenie podciśnieniem. Dzięki niemu pozbywamy się z organizmu zbędnych produktów przemiany materii oraz toksyn. Podciśnienie powstające w bańce zasysa skórę i tkanki znajdujące się pod skórą. Ma to wpływ na ich ukrwienie i dotlenienie.
Jakie efekty daje masaż bańką chińską
Dzięki pobudzonemu krążeniu krwi, w organizmie przyśpiesza przemiana materii. Ma to wpływ na szybszą redukcję tkanki tłuszczowej. Bańka chińska jest niezastąpioną i wyjątkowo skuteczną metodą w walce z uporczywym cellulitem. Daje widoczne efekty nawet w przypadku zaawansowanej „skórki pomarańczowej”.
Masaż bańką chińską wspiera też odporność organizmu, uodparniając na różnego rodzaju infekcje. Mobilizuje mięśnie do regeneracji. Doskonale wpływa na przepływ dobrej energii. Tego typu zabieg wspiera leczenie schorzeń takich jak bóle mięśniowe, bóle stawów, stany zapalne, napięcia mięśniowe. Eliminuje blokady i zastoje energetyczne. Ponad to ma niezastąpione działanie w przypadku osób wykonujących siedzący tryb pracy, zmęczonych, borykających się ze stresem. Masaż bańką chińską działa korzystnie nie tylko modelując i ujędrniając sylwetkę, ale także uspokaja, przynosi relaks i ukojenie dla umysłu i ciała.
Jest to zabieg polecany również po wyczerpującym wysiłku fizycznym.
Jak wygląda zabieg
Próżniowe bańki chińskie są wykonane z gumy, co umożliwia ich użycie w dowolnym miejscu na ciele pacjenta. Natężenie zassania bańki, jest ustalane indywidualnie przez osobę wykonującą masaż, zgodnie z predyspozycjami i progiem bólowym pacjenta. Ma to na celu zniwelowanie ewentualnego bólu i dyskomfortu w trakcie zabiegu i uczynienie go relaksującym i bezbolesnym.
W zależności od powierzchni, na której masażysta używa baniek, różnią się one od siebie wielkością. Przed przystąpieniem do zabiegu, ciało jest rozluźniane za pomocą masażu ciepłym olejkiem, co w dalszej części pozwala również na łatwe przesuwanie bańki po nawilżonej skórze bez powodowania bólu. Po przyłożeniu bańki do ciała i zassaniu jej masażysta wykonuje masaż kolistymi ruchami. Jest to odczuwalne jako przyjemny relaksujący zabieg.
Masaż bańką chińską trwa zwykle około 15-30 minut, a w przypadku większych partii ciała nawet 60 minut.
Ilość zabiegów jest dobierana indywidualnie w trakcie wizyty w klinice. Zazwyczaj zaleca się wykonanie kilkunastu lub nawet do trzydziestu zabiegów stosowanych co najmniej raz na tydzień.
Wskazania do zabiegu:
- Poprawa ukrwienia i dotlenienia skóry
- cellulit
- ujędrnienie i nawilżenie
- poprawa napięcia skóry
- bóle stawów
- bóle mięśni
- stany zapalne
- nawracające infekcje
- stres
- zmęczenie
- regeneracja po wysiłku fizycznym
- napięcie mięśniowe
- bóle kręgosłupa
Przeciwwskazania do zabiegu:
- nadwrażliwość skóry
- bardzo niski próg bólu
- tendencja do siniaków
- ciąża
- nowotwory
- żylaki
- cera naczynkowa
- hemofilia
- wysoka gorączka
- miesiączka