Usuwanie rozstępów i cellulitu - mezoterapia
Mezoterapia to bardzo popularny zabieg rewitalizujący. Dowiedziono, że jest to metoda przynosząca doskonałe efekty, w krótkim czasie od wykonania zabiegu i jest zdecydowanie skuteczniejsza od innych metod nastawionych na osiągnięcie podobnego rezultatu.
Mezoterapia polega na wprowadzeniu w głąb skóry biologicznie aktywnej, odżywczej substancji za pomocą niewielkich nakłuć, które nie powodują bólu czy znaczącego dyskomfortu u pacjenta.
Jest to całkowicie nieinwazyjny zabieg stosowany w celu regeneracji skóry i poprawy jej wyglądu oraz kondycji. Mezoterapia pobudza skórę do samoodbudowy i stymuluje komórki naskórka. W efekcie wpływa na opóźnienie procesu starzenia skóry zwiększając podskórne mikrokrążenie. Zwiększa się też metabolizm komórek tłuszczowych.
Wprowadzane w trakcie mezoterapii substancje odżywcze docierają od razu bezpośrednio w wybrane miejsca i dzięki temu przyśpiesza się ich działanie.
W zabiegu mezoterapii duże znaczenie ma jej długotrwały efekt oraz niewielka ilość przeciwwskazań.
Jak wygląda zabieg mezoterapii
Przed przystąpieniem do zabiegu, lekarze przeprowadza szczegółowy wywiad z pacjentem. Ma on na celu wykluczenie wszelkich możliwych przeciwwskazań oraz dobranie odpowiedniej substancji aktywnej, która będzie wprowadzana pod skórę. Indywidualnie dobiera się również ilość zbiegów. Zwykle stosuje się serię 3-6 zabiegów w odstępie 10-14 dni.
Zabieg Mezoterapii jest praktycznie bezbolesny. Jednak w przypadku osób z wyjątkowo niskim progiem bólu można użyć kremu znieczulającego. Zwykle jednak nie ma takiej potrzeby.
Po przygotowaniu do zabiegu lekarz wykonuje drobne mikronakłucia wprowadzając dobrany preparat. W trakcie może wystąpić drobne krwawienie, a po zabiegu niewielkie zasinienia, czy opuchnięcia. Dolegliwości te ustępują najpóźniej w przeciągu 48 godzin.
Zabieg jest nieinwazyjny i nie wymaga rekonwalescencji, dzień po zabiegu mezoterapii pacjent może stosować makijaż mineralny, można również zatuszować powstałe zasinienia, czy zaczerwienienia.
Przed przystąpieniem do zabiegu Mezoterapii nie należy stosować środków mogących obniżać krzepliwość krwi.
Po zabiegu nie zaleca się korzystać z solarium i sauny, należy też unikać działania promieni słonecznych.
Bezpośrednio po zabiegu nie należy spożywać alkoholu, a także używać środków wytworzonych na bazie alkoholu.
Wskazania do zabiegu
- Likwidacja zmarszczek
- Poprawa owalu twarzy
- Poprawa kondycji skóry twarzy, szyi, dekoltu
- Nawodnienie, nawilżenie skóry
- Likwidacja rozstępów
- Likwidacja cellulitu
Przeciwwskazania do zabiegu
- Alergia na stosowane preparaty odżywcze
- Cukrzyca
- Stany zapalne skóry
- Opryszczka
- Grzybica
- Choroby autoimmunologiczne
- Ciąża
- Karmienie piersią
- Choroby nowotworowe
- Stałe przyjmowanie leków przeciwkrzepliwych