Nowości

Promocja:

  • Dla emerytów 65+ oraz dla dzieci i młodzież poniżej 25 r.ż. zabieg akupunktury -20zl zniżka! Zapraszamy!
  • Ozonoterapia kroplówki 9 + 1 gratis 

Efekty ozonoterapii

Efekty ozonoterapii

Niesamowite efekty! Po 1 zabiegu Ozonoterapii na trądzik po 14 dniach pacjentka przyszła się pokazać. Ozon bardzo skuteczne działa także na odmłodzenia skory! Pokaże to w następnym zdjęciu:)

Więcej…

Akupunktura, ziołolecznictwo, estetyczna, anti-aging Warszawa

Sposoby diagnozowania w medycynie wschodniej

 Badanie z pulsu

Bardzo ważną tradycyjną metodą diagnozowania znaną i powszechnie stosowaną na Dalekim Wschodzie jest badanie pulsu pacjenta. Metoda ta została wynaleziona przed wiekami - w czasach, kiedy nie były znane żadne urządzenia diagnostyczne. Jest bezinwazyjna i całkowicie bezpieczna dla pacjenta. Stan pulsu zależy od pracy serca, stanu naczyń krwionośnych, stanu przepływu energii, i krążenia krwi. Te cztery czynniki powodują powstanie pulsu. Badanie to wymaga od lekarza dużej wiedzy, indywidualnych zdolności i wieloletniej praktyki. Polega na wyczuciu pulsu w sześciu miejscach na tętnicy promiennej w nadgarstkach pacjenta. Każdy z tych punktów odpowiada innemu narządowi. Każda zmiana w czynności narządów wewnętrznych wywołuje odpowiednią reakcję ze strony układu krążenia i tym samym musi znajdować swoje odbicie w tętnie. Jest to niezwykle czułe badanie umożliwiające wychwycenie pierwszych symptomów choroby i zaburzeń w pracy poszczególnych narządów. Dzięki temu można odpowiednio wcześnie rozpocząć leczenie nie dopuszczając do rozwoju poważniejszej choroby.


Czasami w praktyce zdarza się, że ogólne wyniki badań konwencjonalnych, na przykład: morfologia krwi, RTG czy USG są w normie i nie wykazują żadnych stanów chorobowych, a mimo to pacjent czuje się źle. Cierpi na przykład na długotrwałe stany podgorączkowe. Wówczas poprzez badanie pulsu lekarz może w znacznym stopniu zawęzić obszar poszukiwania prawdziwej przyczyny choroby i skierować pacjenta na bardziej szczegółowe badania w kierunku organu, który na podstawie badania z pulsu daje sygnały o jego dysfunkcji. Ważne jest, że badanie z pulsu w żadnym stopniu nie wyklucza możliwości przeprowadzenia innych badań diagnostycznych obecnie stosowanych. Obie metody można stosować jednocześnie, co niewątpliwie jest bardzo korzystne dla pacjenta. Mając do dyspozycji wyniki badań stosowanych w medycynie klasycznej oraz dodatkowo stosując czułe badanie z pulsu znacznie zwiększa się szansa na postawienie prawidłowej diagnozy i rozpoczęcie prawidłowego leczenia, co znacznie zwiększa szanse szybsze i skuteczniejsze wyleczenie pacjenta.

Zwykle badanie z pulsu trwa około 15 minut i połączone jest z przeprowadzeniem szczegółowego wywiadu z pacjentem.

Badanie z oględzin języka

 Badanie języka zajmuje ważne miejsce w diagnostyce stosowanej przez lekarzy medycyny wschodniej. Kwiat serca odzwierciedla nie tylko kondycję naszego serca, ale określa się go również lustrem narządów wewnętrznych. Powierzchnię języka dzieli się na strefy, które odpowiadają poszczególnym narządom wewnętrznym. Można powiedzieć, że na powierzchni języka znajduje się jakby mapa naszych organów wewnętrznych. I tak obszar znajdujący się w tylnej części języka (przy gardle) to strefa nerek, pęcherza moczowego i jelit. Środkowa część języka odpowiada żołądkowi i śledzionie, przednia część płucom a sam koniuszek sercu. Z lewej strony języka znajduje się obszar wątroby a z prawej woreczka żółciowego. Zmiany zachodzące w strukturze miąższu języka oraz zmiana koloru i obecność nalotu zwykle są odbiciem przewlekłych zaburzeń w pracy narządów wewnętrznych – zgodnie ze wspomnianą „mapą”. Zmiany kosmków na języku natomiast sygnalizują krótkotrwałe zaburzenia trawienia lub zaburzenia bilansu gospodarki wodnej.
W przypadku zatrucia organizmu różnego rodzaju toksynami na języku pojawiają się charakterystyczne ciemne plamy, które mogą pokrywać nawet jego całą powierzchnię. Przy zaburzeniach trawienia język jest obłożony białym lub żółtym nalotem. Gdy natomiast cierpimy na ciężkie choroby serca mięsień języka jest obkurczony, jakby skrócony i nie można go w pełni wyciągnąć.
Na wygląd języka, a szczególnie na kolor nalotu ma również wpływ wiele czynników zewnętrznych takich jak papierosy, kawa, zażywane lekarstwa itd., co w znacznym stopniu może utrudnić postawienie prawidłowej diagnozy. Z tego powodu lekarz, nigdy nie opiera się tylko na tej jednej metodzie badania.

 

Diagnozowanie z oględzin małżowiny usznej

 Narząd słuchu – uszy to według medycyny wschodniej kwiat nerek. Przewlekłe choroby i zaburzenia w funkcjonowaniu tych narządów wewnętrznych mogą powodować pogorszenie słuchu lub szumy w uszach. Ta dość powszechna dolegliwość pojawia się też w przypadku długotrwałej nerwicy i zaburzeń krążenia krwi. Jeśli więc, pomimo leczenia otolaryngologicznego, dolegliwości ze słuchem nie ustępują przez dłuższy czas lub nawracają należy dokładnie zbadać nerki i układ wydalniczy, gdyż to właśnie tam mogą znajdować się prawdziwe przyczyny choroby. Podobnie jak w przypadku języka według medycyny wschodniej na małżowinie usznej znajduje się mapa narządów wewnętrznych człowieka. Proszę zwrócić uwagę, że kształt małżowiny usznej przypomina wygląd płodu. Małżowina jest unerwiona przez pięć nerwów: trójdzielny, nerw wychodzący ze splotu szyjnego C2-C3, nerw dziesiąty, krtaniowy i twarzowy. Nerwy te łączą małżowinę ze wszystkimi organami wewnętrznym. Poprzez stymulowanie ich zakończeń na określonej powierzchni ucha zewnętrznego można leczyć narządy wewnętrzne. Dość powszechnie lekarze medycyny wschodniej stosują akupunkturę na małżowinie usznej, zwaną aurikuloterapią, która stanowi odrębna naukę w dziedzinie akupunktury. Na małżowinie usznej znajdują się też punkty regulujące nasz apetyt. Ich odpowiednia stymulacja za pomocą igieł lub nawet akupresury (uciskania) może zmniejszyć łaknienie. Ta metoda, w połączeniu z innymi, jest powszechnie stosowana w leczeniu nadwagi i otyłości. Jest to wygodna, sprawdzona i bezpieczna metoda niepowodująca żadnych skutków ubocznych. Pacjent nosi w uchu specjalne, małe igiełki zaklejone plastrem. Nie przeszkadza to w codziennym życiu. Uciska je aż do uczucia bólu kilkanaście razy dziennie i w ten sposób poprzez połączenia nerwowe przesyła sygnały do ośrodka w mózgu odpowiadającego za nasz apetyt. Na powierzchni małżowiny usznej znajdują się też punkty odpowiadające za odzwyczajenie organizmu od nałogu nikotynowego i alkoholowego. W przypadku niektórych pacjentów już za pomocą trzech zabiegów akupunktury lub elektroakupunktury ucha można odzwyczaić się od palenia. Z kolei osobom nerwowym, nadpobudliwym, łatwo wybuchającym noszenie igiełek w uchu pomaga się uspokoić i wyciszyć. Pacjenci często śmieją się, że wychodzą z gabinetu” zakolczykowani”. Dotykając za pomocą metalowego szpikulca określonych punktów na małżowinie usznej lekazr medycyny wschodniej jest w stanie postawić wstępną diagnozę. Punkty wyraźnie bolące mogą świadczyć o problemach z odpowiadającymi im organami wewnętrznymi. Czasami dość lekko dotykając niektórych miejsc pacjent aż podskoczy z bólu, podczas gdy nawet mocne uciskanie innych miejsc nie powoduje takiej reakcji. W pewnym stopniu, znając wspomnianą mapę małżowiny usznej, możemy sami wspomagać leczenie niektórych chorób uciskając wielokrotnie w ciągu dnia określone, bolące punkty, czy powierzchnię ucha. Zwykle, po zakończeniu leczenia i poprawie stanu zdrowia ból znika.

Opinie pacjentów

  • Miałam trzy lata temu ataki pęcherzyka żółciowego. Były one bardzo częste. Pani dr Sena zaleciła mi przeprowadzenie kilkumiesięcznej kuracji ziołowej.
    Efekt był wspaniały. Bolesne ataki zniknęły bezpowrotnie, a trawienie, przy odpowiedniej diecie, unormalizowało się i jest prawidłowe. Nie bez znaczenia jest, że dzięki dr Sena uniknęłam interwencji chirurgicznej. To bardzo radosny fakt.
    Pani dr Sainjargal Byambasuren jest lekarzem, któremu w pełni ufam . Jej podejście do pacjentów jest wspaniałe zarówno ze względu na profesjonalizm medyczny, jak i serdeczny stosunek do pacjenta.
    Dziękuję Pani Doktor 

    ataki pęcherzyka żółciowego

Media o nas

ZOBACZ WIĘCEJ: Artykuły filmy

Kontakt

Medycyna naturalna – dar sprzed 4 tysięcy lat

Tradycyjne metody leczenia ze Wschodu – Chin – są jednymi z najstarszych systemów medycznych. Pierwsze wzmianki na temat tej sztuki pojawiły się już 4 tysiące lat temu, kiedy korzystano powszechnie z ziół leczniczych lub leczono się u szamanów. Medycyna naturalna z tamtego okresu była domeną lekarzy plemiennych. Przez lata ulegała wielu zmianom, dostosowując się do człowieka oraz jego otoczenia. Akupunktura zaczęła się rozwijać 500 lat później. We współczesnej medycynie wschodniej-mongolskiej, podobnie jak w medycynie chińskiej, wykorzystuje się wiedzę, która była przekazywana z pokolenia na pokolenie przez ubiegłe stulecia. Jej głównym założeniem jest holistyczne podejście do człowieka i odzyskanie przez niego równowagi wewnętrznej, aby usunąć przyczyny choroby,a także wspomócodchudzanie.

Wschodnia medycyna naturalna opiera się na koncepcji człowieka jako naturalnej części całej natury. Taoistyczne rozumienie wszechświata zakłada, że wszystkie zjawiska na siebie działają i wpływają. Nie istnieje we wszechświecie nic, co mogłoby istnieć samo z siebie. Jeżeli człowiek, jako mikrokosmos, dostosuje się do otaczającej go natury, czeka go życie w harmonii i zdrowiu. W naszym gabinecie medycyny wschodniej w Warszawie, przeprowadzamy terapie, dzięki którym pacjenci nie tylko wracają do zdrowia, ale także odzyskują wewnętrzny spokój. 

Medycyna tybetańska – 3 siły witalne  

Tradycyjna medycyna tybetańska opiera się na idei 3 sił witalnych. Siły te są dynamiczne i wzajemnie na siebie oddziałują, dlatego tak ważne jest zachowanie między nimi równowagi. Są to:

  • chii – siła odpowiadająca za dostarczanie do komórek organizmu tlenu i składników odżywczych oraz usuwanie z nich produktów przemiany materii i toksyn,
  • szar – siła regulująca pracę układu wydzielania wewnętrznego, trawienia i przemian metabolicznych,
  • badgan – siła odpowiadająca za produkcję śluzy, płynów maziowych i śliny, a więc prawidłową pracę mózgu, gardła, płuc, oskrzeli i błony śluzowej.

Leczenie i akupunktura według zasad medycyny chińskiej ma więc zbawienny wpływ na cały organizm, bez ryzyka wystąpienia skutków ubocznych. Terapie, m.in. odchudzanie mogą być przeprowadzane również w ramach profilaktyki u osób, które chcą żyć w zdrowiu i harmonii.

Zaufaj dawnym praktykom medycznym – akupunktura, masaż wschodni

Medycyna naturalna za swój główny punkt bierze energię Chi. Jej odpowiedni przepływ w organizmie uważany jest za zdrowie pacjenta. Chi jest ciągle w organizmie, gdzie płynie kanałami energetycznymi.

W ciele człowieka jest 12 meridianów oraz głównych narządów, które połączone są z ośmioma meridianami specjalnymi – daje to 361 punktów, które wykorzystuje akupunktura. Masaż wschodni, również opiera się na tych punktach.

Fachowo przeprowadzona akupunktura jest w pełni bezpiecznym zabiegiem, który skutecznie wspomaga odchudzanie. Nakłuwanie ciała igłami sprzyja przyspieszeniu procesów metabolicznych. Dodatkowo relaksuje ona pacjenta oraz redukuje do minimum poziom natężenia odczuwanego przez niego stresu. Specjaliści pracujący w naszym gabinecie w Warszawie zalecają połączenieakupunktury ze zdrową, właściwie zbilansowaną dietą oraz regularną aktywnością fizyczną. Tylko w ten sposób można zagwarantować sobie satysfakcjonujące efekty odchudzania w relatywnie krótkim czasie.

Co medycyna tybetańska może zaoferować współczesnemu Europejczykowi?

Żyjemy coraz szybciej, coraz częściej jesteśmy narażeni na długotrwałe oddziaływanie stresu. To zwiększa predyspozycje do zapadania na choroby cywilizacyjne oraz sprzyja ogólnemu pogorszaniu się naszego samopoczucia. Medycyna tybetańska oferowana przez profesjonalny gabinet akupunktury stanowi odpowiedź na wiele bolączek współczesności. Pozwala niwelować napięcie mięśniowe, rozluźnia i odstresowuje, wspomaga teżodchudzanie, a przywracając zdrową równowagę w organizmie sprawia, że czujemy się wypoczęci i pełni energii. Aby zadbać o swoje zdrowie nie musisz wyjeżdżać na Daleki Wschód. Medycyna chińska w Warszawie przyniesie takie same korzyści, gdyż terapie przeprowadzane są zgodnie z zasadami wielopokoleniowej wiedzy.

Tradycyjna medycyna tybetańska i gabinet akupunktury 

Nasz gabinet znajduje się w mieście Warszawa przy ulicy Polna 10/14. Serdecznie zapraszamy na usługi takie jak masaż wschodni, akupunktura i akupresura. Zapraszamy do kontaktu z naszymi specjalistami – telefonicznie lub mailowo. Odpowiedzą oni na wszystkie pytania dotyczące medycyny naturalnej oraz pomogą w umówieniu wizyty w odpowiednim dla Państwa terminie.